Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


projects:robot

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronachPoprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
projects:robot [2014/09/28 01:03] negativeoneprojects:robot [2020/02/01 22:48] (aktualna) – Struct data changed lucy
Linia 25: Linia 25:
   * Zaawansowany światłolub :)   * Zaawansowany światłolub :)
  
-Hardware+**Hardware**
  
 Konstrukcja jest oparta na 8 bitowym mikroprocesorze [[http://www.microchip.com/wwwproducts/Devices.aspx?dDocName=en026561|PIC16F887-I/P]]. Układ ten posiada 8 wejść ADC wyprowadzonych na dole płytki do podłączenia czujników, dodatkowo wyprowadzone jest SPI, linie TX i RX, interfejs do podłączenia ekranu LCD oraz 4 wolne piny np do podłączenia czujnika IR. Z przodu płytki jest złącze do czujnika HC-SR04 (wykorzystane ADC0). Zasilanie logiki 5V ze stabilizatora LM2940, zasilanie silników 6V ze stabilizatora L7806 - 1.5A (tak więc dobierając silniki nie można przekroczyć maksymalnego prądu jaki stabilizator jest w stanie dostarczyć - 1.5 ampera). Silniki są sterowane przez dwa układy L293DNE z połączonymi kanałami i są sterowane poprzez PWM z pinów CCP mikroprocesora. Na płytce znajdują się też 2 przyciski do wykorzystania, LEDy sygnalizują jedynie podłączenie zasilania.  Konstrukcja jest oparta na 8 bitowym mikroprocesorze [[http://www.microchip.com/wwwproducts/Devices.aspx?dDocName=en026561|PIC16F887-I/P]]. Układ ten posiada 8 wejść ADC wyprowadzonych na dole płytki do podłączenia czujników, dodatkowo wyprowadzone jest SPI, linie TX i RX, interfejs do podłączenia ekranu LCD oraz 4 wolne piny np do podłączenia czujnika IR. Z przodu płytki jest złącze do czujnika HC-SR04 (wykorzystane ADC0). Zasilanie logiki 5V ze stabilizatora LM2940, zasilanie silników 6V ze stabilizatora L7806 - 1.5A (tak więc dobierając silniki nie można przekroczyć maksymalnego prądu jaki stabilizator jest w stanie dostarczyć - 1.5 ampera). Silniki są sterowane przez dwa układy L293DNE z połączonymi kanałami i są sterowane poprzez PWM z pinów CCP mikroprocesora. Na płytce znajdują się też 2 przyciski do wykorzystania, LEDy sygnalizują jedynie podłączenie zasilania. 
Linia 31: Linia 31:
 W moim projekcie są jeszcze opcjonalne 2 płytki jedna z czujnikami do LF, i jedna z elementami komunikacyjnymi. W moim projekcie są jeszcze opcjonalne 2 płytki jedna z czujnikami do LF, i jedna z elementami komunikacyjnymi.
  
-Software+**Software**
  
 W październiku zaczynam pisać kod do swojego projektu, tak wiec następujące rzeczy będą dostępne (kiedy i co narazie nie wiem): W październiku zaczynam pisać kod do swojego projektu, tak wiec następujące rzeczy będą dostępne (kiedy i co narazie nie wiem):
Linia 70: Linia 70:
 ===== Materiały i dokumentacja ===== ===== Materiały i dokumentacja =====
  
-Schemat ideowy - [[http://negativeone.pl/!dropzone/projects/photon_interceptor_v2/photon_v2_pic.pdf|POBIERZ]]+Dokumentacja projektu została opublikowana na licencji Open Source Hardware i jest dostępna - [[http://negativeone.pl/2015/01/photon-interceptor-to-pursue-waves-and-particles/|TUTAJ]]
  
 ===== Misc. ===== ===== Misc. =====
Linia 99: Linia 99:
 Prawdopodobnie użyjemy AVR i Arduino IDE. Prawdopodobnie użyjemy AVR i Arduino IDE.
 ---- struct data ---- ---- struct data ----
 +projekty.kategoria   : robotyka
 +projekty.status      : Porzucony
 +projekty.uczestnicy 
 +projekty.data zakończenia : 
 ---- ----
  
projects/robot.1411866197.txt.gz · ostatnio zmienione: 2014/09/28 01:03 przez negativeone

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki