Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


projects:dabie:network

Sieć w HS

Projekt
Kategoriainfrastruktura
StatusZakończony
Data zakończenia01/05/2017

Opis projektu

Rozplanowanie i rozłożenie sieci ethernet + WiFi. Podpięcie monitoringu. Doprowadzenie sieci kablowej do każdej z wnęk. Montaż rack'a. Usunięcie niepotrzebnych korytek.

Zarządca

  • ?

Chętni do pomocy

  • Franek (w kwestii wiercenia otworów pod kable i montażu racka na ścianie)

Zadania

ID Co do zrobienia Kto? Deadline/Ukończono Uwagi / blocking points
1 Przywiezienie szafy rack 6U Greyer 01.04 -
2 Zaplanowanie sieci Greyer - -

Proponowany plan sieci

1. Szafa powieszona w części HSowej 2. Poprowadzone 2 kable ethernetowe do każdej wnęki (łącznie 8 kabli) oraz po jednym kablu do każdego AP oraz kamerki, czyli w sumie 13 kabelków (propozycja by robić to na co najmniej cat5e, choć położenie cat6 od razu będzie bardziej pro). Najlepiej jakby wszystkie kable schodziły się do patch panela, a od niego dopiero do switcha patchcordami połączyć, mam na wyposażeniu zarówno Krone'a, więc mogę wskoczyć i w razie czego ogarnąć patchpanel (czeka mnie to teraz w domu, to będę miał wprawę). 3. Instalacja routera (propozycja to Ubiquiti UniFi Security Gateway / https://www.eurodk.com/en/products/ubnt-routers/unifi-security-gateway /) 4. Instalacja 16/24-portowego switcha PoE (propozycja to Ubiquiti UniFi US-16-150W lub US-24-250W / https://www.eurodk.com/en/products/ubnt-switches/unifi-switch-16-150w / https://www.eurodk.com/en/products/ubnt-switches/unifi-switch-24-250w /) 5. Instalacja dwóch Access Pointów, jeden w części HSowej na ścianie zewnętrznej, drugi nad wejściem lub na suficie w części ogólnej (propozycja to Ubiquiti UniFi UAP-AC-Pro / https://www.eurodk.com/en/products/unifi/unifi-ac-pro /) 6. Jeśli HS ma na stanie swoje kamery i można je podłączyć po PoE to można skorzystać ze switcha, alternatywą jest zakup 2/3 kamer zasilanych po PoE (propozycja Ubiquiti UniFi Video Camera G3 / https://www.eurodk.com/en/products/unifi-video/unifi-video-camera-g3 /) 7. Warto mieć również nagrywarkę do tychże kamer, tak by co najmniej 7-dniowe zapisy można było trzymać, można to zwykle rozwiązać jakimś NASem z dyskami lub gotowym rozwiązaniem (propozycja Ubiquiti NVR / https://www.eurodk.com/en/products/unifi-video/unifi-nvr /)

Wszystkie zaproponowane urządzenia powinienem mieć w tym tygodniu dla siebie do domu, więc jak dotrą mogę z nimi podjechać i przetestujemy zasięgi Access pointów i ew. co kamery będą łapać i ile by ich należało jednak mieć. Co do zakupu to w okolicach czerwca/lipca mógłbym je dla HSu zakupić, a byśmy się jakoś ze sprzętu potem rozliczyli (w sensie założę i potem HS może mi część kasy za to oddać). W związku ze swoimi poszukiwaniami właśnie znalazłem EuroDK jako najtańszego w Europie resellera sprzętu Ubiquiti, przy zakupie na firmę mam opcję nie zapłacenia VATu, więc cena dodatkowo o 23% niższa jest. Wg tego co opisałem powyżej całość zakupu wychodzi w okolicach 1300 USD (przy założeniu 3 kamer i switcha 16-portowego).

projects/dabie/network.txt · ostatnio zmienione: 2020/02/01 23:20 przez lucy

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki